- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AR8579)
Product Information
| Cable Manager Type | Grommet |
General Information
| Product Type | Cable Organizer |
| Manufacturer Part Number | AR8579 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | AR8579 |
| Product Name | AR8579 Cable Trough |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 199.6 g |
| Length | 4 m |
| Height | 7.9 mm |
| Width | 6.1 mm |
| Product Color | Black |
| SKU | AR8579 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 0.1400kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






