- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AR8580)
Product Information
| Cable Manager Type | Trough |
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 2.48 kg |
| Height | 183 mm |
| Width | 297 mm |
| Depth | 316 mm |
| Product Color | Black |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Certifications & Standards | UL |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | China RoHS |
| REACH | |
| RoHS |
General Information
| Product Type | Cable Routing |
| Manufacturer Part Number | AR8580 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | AR8580 |
| Product Name | AR8580 Cable Trough |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
| SKU | AR8580 |
| Barcode # | 731304259374 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






