- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AR8621)
Product Information
| Cable Manager Type | Rack Cable Guide |
General Information
| Product Type | Cable Routing |
| Manufacturer Part Number | AR8621 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | AR8621 |
| Product Name | Toolless Hook and Loop Cable Manager |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 40 g |
| Height | 21 mm |
| Width | 38 mm |
| Depth | 12 mm |
| Product Color | Black |
| SKU | AR8621 |
| Barcode # | 731304258650 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






