- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AR8652)
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
General Information
| Product Type | Mounting Bracket |
| Manufacturer Part Number | AR8652 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Packaged Quantity | 2 |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | AR8652 |
| Product Name | AR8652, Mounting Bracket, AR8652 |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 230 g |
| Height | 7.5 cm |
| Width | 15.2 cm |
| Depth | 3.8 cm |
Miscellaneous
| Additional Information | Rack components that can be added to existing racks if requirements change |
| Package Contents |
|
| Compatibility | APC 4 Post Racks |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| SKU | AR8652 |
| Barcode # | 731304258872 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 0.7400kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






