- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AR8725)
Miscellaneous
| Compatibility | APC 2 and 4 Post Open Frame Racks |
General Information
| Product Type | Cable Organizer |
| Manufacturer Part Number | AR8725 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | AR8725 |
| Product Name | AR8725 Cable Manager |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Product Information
| Cable Manager Type | Cable Manager |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 14.06 kg |
| Height | 2133.6 mm |
| Width | 152.4 mm |
| Depth | 571.5 mm |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| SKU | AR8725 |
| Barcode # | 731304300861 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 30.0000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






