- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(ER7HCM)
Product Information
| Cable Manager Type | Horizontal Cable Manager |
General Information
| Product Type | Cable Routing |
| Manufacturer Part Number | ER7HCM |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | Easy Rack Horizontal Cable Manager,1U |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Rack Width | 482.60 mm |
| Rack Height | 1U |
| Height | 44.5 mm |
| Width | 483 mm |
| Product Color | Black |
| SKU | ER7HCM |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






