- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AR8429)
Product Information
| Cable Manager Type | Rack Cable Guide |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Compatibility |
|
General Information
| Product Type | Cable Routing |
| Manufacturer Part Number | AR8429 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | 1U Cable Pass Through |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 226.8 g |
| Rack Height | 1U |
| Height | 44.5 mm |
| Width | 482.6 mm |
| Depth | 15.5 mm |
| Product Color | Black |
| SKU | AR8429 |
| Barcode # | 731304208174 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 0.4300kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






