- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(ER7VCM48)
Miscellaneous
| Compatibility | 800mm W Racks |
General Information
| Product Type | Cable Routing |
| Manufacturer Part Number | ER7VCM48 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | ER7VCM48 |
| Product Name | Easy Rack Vertical Cable Manager 48U, for 800mm W Racks |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Product Information
| Cable Manager Type | Vertical Cable Manager |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 9 kg |
| Rack Width | 800 mm |
| Rack Height | 48U |
| Height | 2127 mm |
| Width | 95 mm |
| Depth | 94.5 mm |
| Product Color | Black |
| SKU | ER7VCM48 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 9.0000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






