- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AR8603A)
Miscellaneous
| Additional Information | Cable tie-off bottom plate single-sided with cover |
General Information
| Product Type | Cable Organizer |
| Manufacturer Part Number | AR8603A |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | AR8603A |
| Product Name | Horizontal Cable Manager |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Product Information
| Cable Manager Type | Cable Manager |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 1.20 kg |
| Rack Height | 2U |
| Height | 88.9 mm |
| Width | 482.6 mm |
| Depth | 165.1 mm |
| Product Color | Black |
| SKU | AR8603A |
| Barcode # | 731304291527 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 2.1000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






