- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

APC Horizontal Cable Organizer 2U w/pass through holes
(AR8428)
Product Information
| Cable Manager Type | Cable Manager |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Compatibility |
|
General Information
| Product Type | Cable Organizer |
| Manufacturer Part Number | AR8428 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | 2U Horizontal Cable Organizer |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 952.5 g |
| Rack Height | 2U |
| Height | 88.9 mm |
| Width | 444.5 mm |
| Depth | 63.5 mm |
| Product Color | Black |
| SKU | AR8428 |
| Barcode # | 731304207757 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 1.1000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






