- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AR7700)
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
Miscellaneous
| Additional Information |
|
| Package Contents |
|
| Compatibility | APC NetShelter SX Rack Enclosure |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 4.50 kg |
| Height | 7.5 cm |
| Width | 35.1 cm |
| Depth | 20.7 cm |
| Product Color | Black |
General Information
| Product Type | Mounting Adapter |
| Manufacturer Part Number | AR7700 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | 600mm/750mm Stabilizer Plate |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
| SKU | AR7700 |
| Barcode # | 731304226536 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 4.8300kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






