- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AR8585)
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
Product Information
| Device Supported | Rack |
| Features | Cable Management |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Compatibility | Nexus 7018 Ducts |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| REACH |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 6.40 kg |
| Height | 18.3 cm |
| Width | 25.4 cm |
| Depth | 31.8 cm |
| Product Color | Black |
General Information
| Product Type | Mounting Adapter Kit |
| Manufacturer Part Number | AR8585 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | Mounting Adapter Kit |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
| SKU | AR8585 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 8.5400kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






