- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AR8177BLK)
Miscellaneous
| Additional Information | Tool-less mounting |
| Compatibility | 750mm Wide Enclosure |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 226.8 g |
| Product Color | Black |
General Information
| Product Type | Mounting Bracket |
| Manufacturer Part Number | AR8177BLK |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | 750mm Wide Partition Bracket |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
| SKU | AR8177BLK |
| Barcode # | 731304206026 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 0.3500kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






