- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AR7211A)
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
General Information
| Product Type | Roof Panel |
| Manufacturer Part Number | AR7211A |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | AR7211A |
| Product Name | NetShelter SX 600mm Wide x 1200mm Deep Performance Roof Black |
| Product Line | NetShelter |
| Product Series | SX |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | PEP ecopassport |
| RoHS | |
| REACH |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 3.63 kg |
| Height | 15.7 mm |
| Width | 574.5 mm |
| Depth | 908.1 mm |
| Product Color | Black |
| SKU | AR7211A |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 7.0000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






