- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AR4000MV12U)
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
Product Information
| Device Supported | Server |
| Features | Pre-drilled Mounting Hole |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 1.10 kg |
| Height | 53.6 cm |
| Width | 12 cm |
| Depth | 5.6 cm |
| Product Color | Black |
General Information
| Product Type | Mounting Rail Kit |
| Manufacturer Part Number | AR4000MV12U |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | Mounting Rail Kit, AR4000MV12U |
| Product Line | NetShelter CX |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Miscellaneous
| Application/Usage | Rail |
| Package Contents |
|
| Compatibility | NetShelter CX Mini Server Room |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| REACH | |
| TAA Compliant | Yes |
| SKU | AR4000MV12U |
| Barcode # | 731304294153 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 2.4000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






