- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AR7251)
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 6.53 kg |
| Height | 16 mm |
| Width | 723.9 mm |
| Depth | 908.1 mm |
| Product Color | Black |
General Information
| Product Type | Roof Panel |
| Manufacturer Part Number | AR7251 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | NetShelter SX Standard Roof Black |
| Product Line | NetShelter |
| Product Series | SX |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
| SKU | AR7251 |
| Barcode # | 731304235255 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 0.1700kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






