- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AR7508)
Product Information
| Mount Profile | Recessed |
General Information
| Product Type | Mounting Rail Kit |
| Manufacturer Part Number | AR7508 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | Recessed Rail Kit |
| Product Line | NetShelter SX |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Miscellaneous
| Application/Usage | Rail |
| Compatibility | NetShelter SX 42U 750mm Wide enclosures |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 10.11 kg |
| Height | 100.5 cm |
| Width | 12.1 cm |
| Depth | 14 cm |
| Product Color | Black |
| SKU | AR7508 |
| Barcode # | 731304235620 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 12.1300kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






