- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AR7202)
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
Miscellaneous
| Additional Information |
|
| Package Contents |
Roof Match Kit Includes: |
| Compatibility | Installs NetShelter SX Roof Match Adapter on a NetShelter VX Enclosure |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 9.32 kg |
| Height | 5.1 cm |
| Width | 75 cm |
| Depth | 107 cm |
| Product Color | Black |
General Information
| Product Type | Rack Mount |
| Manufacturer Part Number | AR7202 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | Roof Match Kit |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
| SKU | AR7202 |
| Barcode # | 731304235187 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 9.3200kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






