- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AR7540)
Product Information
| Cable Manager Type | Ring |
General Information
| Product Type | Cable Tying |
| Manufacturer Part Number | AR7540 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Packaged Quantity | 10 |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | AR7540 |
| Product Name | Toolless Cable Management Rings (Qty 10) |
| Brand Name | Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 20 g |
| Height | 53 mm |
| Width | 107 mm |
| Depth | 18 mm |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| SKU | AR7540 |
| Barcode # | 731304300830 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 0.4300kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






