- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Atdec AWM-HS Mounted Monitor Slider - Black - Weight Support: 7KG Max - VESA Support: 75x75mm & 100x100mm - Horizontal Position Adjustment: 236mm - Horizontal Levelling: 20 Degree Range - Quick Release/Attachment Mechanism - Supports Landscape/Portrait Display Installation - AWM-HS-B - 10 Years Limited Warranty
(AWM-HS-B)
Miscellaneous
| Compatibility |
|
General Information
| Product Type | Mounting Adapter |
| Manufacturer Part Number | AWM-HS-B |
| Manufacturer Website Address | http://www.atdec.com.au |
| Manufacturer | Atdec Pty Ltd |
| Product Name | Modular, Mounting Adapter |
| Product Line | Modular |
| Brand Name | Atdec |
Warranty
| Limited Warranty | 10 Year |
Physical Characteristics
| VESA Mount Standard | 100 x 100 |
| 75 x 75 | |
| Product Color | Black |
Product Information
| Device Supported | Monitor |
| Maximum Load Capacity | 7 kg |
| Number of Displays Supported | 1 |
| SKU | AWM-HS-B |
| Barcode # | 881493013117 |
| Brand | ATDEC |
| Shipping Weight | 0.6000kg |
| Shipping Width | 0.160m |
| Shipping Height | 0.370m |
| Shipping Length | 0.080m |
Manufacturer Warranty: 10 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





