Don't pay: $1,493.00
$980.00
SAVE $513.00 (34%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(24-205-214)
Miscellaneous
| Additional Information |
|
Product Information
| Application/Usage | Scanner |
| Mouse | |
| Notebook | |
| Keyboard | |
| Features | Height Adjustment Lever |
| Adjustable Lift Mechanism | |
| Durable | |
| Anti-theft | |
| Keyboard Tray | |
| Powder Coat Finish | |
| Locking Casters | |
| 360° Swivel | |
| Cable Management | |
| Security Lock | |
| Flexible | |
| Rugged | |
| Mouse Holder | |
| Scanner Holder | |
| Barcode Scanner Bin | |
| Maximum Load Capacity | 6.80 kg |
| Number of Casters | 4 |
| Platform Width | 16.5 |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 16.33 kg |
| Height | 1214.1 mm |
| Width | 731.5 mm |
| Product Color | Two-tone Grey |
| Product Material | Plastic |
| Aluminium | |
| Steel |
General Information
| Product Type | Laptop Trolley |
| Manufacturer Part Number | 24-205-214 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Model | 24-205-214 |
| Product Name | Neo-Flex 24-205-214 Laptop Cart |
| Product Line | Neo-Flex |
| Brand Name | Ergotron |
| SKU | 24-205-214 |
| Barcode # | 698833015119 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 15.0000kg |
MANUFACTURER WARRANTY
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





