Don't pay: $510.00
$440.00
SAVE $70.00 (14%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(45-509-216)
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 8.62 kg |
| Height | 18 cm |
| Width | 45 cm |
| Depth | 77 cm |
| Product Color | White |
Product Information
| Device Supported | Monitor |
| Maximum Load Capacity | 19.96 kg |
| Maximum Screen Size Supported | 101.6 cm (40") |
| Number of Displays Supported | 2 |
| Minimum Load Capacity | 6.35 kg |
General Information
| Product Type | Desk Mount |
| Manufacturer Part Number | 45-509-216 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | LX Dual Stacking Arm, Tall Pole (White) |
| Product Series | LX |
| Brand Name | Ergotron |
| SKU | 45-509-216 |
| Barcode # | 698833061581 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 11.2000kg |
| Shipping Width | 0.450m |
| Shipping Height | 0.175m |
| Shipping Length | 0.760m |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





