- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(45-594-216)
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 18.60 kg |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Product Color | White |
| Product Material | Aluminium |
| Plastic |
Product Information
| Device Supported | CPU |
| Keyboard | |
| LCD Display | |
| Monitor | |
| Bar Code Scanner | |
| Mouse | |
| Wrist Rest | |
| Features | 360° Panning |
| 30° Tilt | |
| Keyboard Tray | |
| Antimicrobial | |
| Durable | |
| Ergonomic | |
| Integrated Wrist Rest | |
| Cable Management | |
| Pivot | |
| Screen Level Adjustment | |
| 90° Rotation | |
| Maximum Load Capacity | 14.51 kg |
| Maximum Screen Size Supported | 61 cm (24") |
General Information
| Product Type | Wall Mount |
| Manufacturer Part Number | 45-594-216 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | SV Combo System with Worksurface & Pan, Small CPU Holder (white) |
| Product Line | StyleView |
| Brand Name | Ergotron |
| SKU | 45-594-216 |
| Barcode # | 698833077599 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 24.6000kg |
| Shipping Width | 0.670m |
| Shipping Height | 0.230m |
| Shipping Length | 0.960m |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





