Don't pay: $2,421.00
$2,058.00
SAVE $363.00 (15%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(45-619-251)
Miscellaneous
| Application/Usage | Wall |
| Compatibility | Ergotron - 98-547-251 |
Product Information
| Device Supported | Mouse |
| Keyboard | |
| LCD Display | |
| Monitor | |
| Mount Extension | |
| Features | Cable Management |
| Sturdy | |
| Foldable | |
| 180° Pan | |
| 25° Tilt | |
| 360° Panning | |
| 360° Rotation | |
| 90° Tilt | |
| Durable | |
| Ergonomic | |
| Maximum Load Capacity | 10.66 kg |
| Maximum Screen Size Supported | 68.6 cm (27") |
| Minimum Load Capacity | 3.63 kg |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 21.55 kg |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Product Color | White |
| Product Material | Plastic |
| Aluminium | |
| High-grade Plastic |
General Information
| Product Type | Mounting Arm |
| Manufacturer Part Number | 45-619-251 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | CareFit Combo System with Worksurface |
| Product Line | CareFit |
| Brand Name | Ergotron |
| SKU | 45-619-251 |
| Barcode # | 698833083330 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 27.6000kg |
| Shipping Width | 1.130m |
| Shipping Height | 0.300m |
| Shipping Length | 1.530m |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





