Don't pay: $87.00
$83.00
SAVE $4.00 (5%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
SD-POS-VBM-B2B
Second display enabler for SD-POS-VBM
The POS Multi VBM B2B is an accessory for the Atdec POS Multi Mount SD-POS-VBM. It allows attachment of a second screen in a back to back configuration. This accessory features a lockable quick-release head for easy display installation and quick replacement. It has an integrated ball-joint that allows for independent tilt/pan and landscape to portrait orientation adjustment. The ball-joint incorporates tension control to for touch-screen support.
Product ordering code: to create a dual back-to-back solution two separate items have to be ordered: SD-POS-VBM (single display mount) and SD-POS-VBM-B2B (back-to-back accessory). If you already have a SD-POS-VBM you can upgrade it to a dual display configuration by ordering the SD-POS-HA-B2B accessory.
Product ordering code: to create a dual back-to-back solution two separate items have to be ordered: SD-POS-VBM (single display mount) and SD-POS-VBM-B2B (back-to-back accessory). If you already have a SD-POS-VBM you can upgrade it to a dual display configuration by ordering the SD-POS-HA-B2B accessory.
- Allows attachment of an additional display to SD-POS-VBM in a dual back-to-back configuration
- All mounting hardware included
- 10 year warranty
(SD-POS-VBM-B2B)
Technical Details
| Warranty | 10 Years |
|---|
| SKU | SD-POS-VBM-B2B |
| Barcode # | 881493005211 |
| Brand | ATDEC |
| Shipping Weight | 0.6000kg |
| Shipping Width | 0.130m |
| Shipping Height | 0.210m |
| Shipping Length | 0.060m |
| Shipping Cubic | 0.000924000m3 |
Manufacturer Warranty: 10 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





