- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(98-547-251)
Miscellaneous
| Application/Usage | Operating Room |
| Package Contents |
|
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 3.72 kg |
| Product Color | White |
| Product Material | Aluminium |
| Plastic | |
| High-grade Plastic |
Product Information
| Features | Space Saving Design |
| Flexible | |
| Durable | |
| 180° Pan | |
| Cable Management |
General Information
| Product Type | Mounting Extension |
| Manufacturer Part Number | 98-547-251 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | CareFit Combo Extender |
| Product Line | CareFit |
| Brand Name | Ergotron |
| SKU | 98-547-251 |
| Barcode # | 698833085860 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 4.4000kg |
| Shipping Width | 0.210m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.630m |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





