- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(45-478-216)
Miscellaneous
| Package Contents |
|
Warranty
| Limited Warranty | 10 Year |
General Information
| Product Type | Mounting Arm |
| Manufacturer Part Number | 45-478-216 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | HX Wall Mount Monitor Arm (White) |
| Brand Name | Ergotron |
Product Information
| Device Supported | Monitor |
| TV | |
| Maximum Load Capacity | 19.05 kg |
| Maximum Screen Size Supported | 106.7 cm (42") |
| Number of Displays Supported | 1 |
| Minimum Load Capacity | 9.07 kg |
Physical Characteristics
| Height | 17.8 cm |
| Width | 48.8 cm |
| Depth | 30.5 cm |
| VESA Mount Standard | 75 x 75 |
| 200 x 200 | |
| 100 x 100 | |
| 200 x 100 | |
| Product Color | White |
| SKU | 45-478-216 |
| Barcode # | 698833054521 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 8.3000kg |
MANUFACTURER WARRANTY
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





