Don't pay: $466.00
$418.00
SAVE $48.00 (10%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(45-647-216)
Miscellaneous
| Compatibility | Samsung Odyssey G9 Gaming Monitor |
Product Information
| Device Supported | Curved Screen Display |
| LCD Display | |
| Monitor | |
| Features | Pivot |
| Retractable | |
| Sturdy | |
| Foldable Arms | |
| Gas Lift | |
| Grommet | |
| Handle | |
| 20° Tilt | |
| 360° Rotation | |
| Adjustable | |
| Cable Management | |
| Compact | |
| Heavy Duty | |
| Pan | |
| Maximum Load Capacity | 19.05 kg |
| Maximum Screen Size Supported | 124.5 cm (49") |
| Minimum Load Capacity | 12.70 kg |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 7.03 kg |
| Product Color | White |
General Information
| Product Type | Mounting Arm |
| Manufacturer Part Number | 45-647-216 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | HX Desk Monitor Arm with HD Pivot (White) |
| Product Series | HX |
| Brand Name | Ergotron |
| SKU | 45-647-216 |
| Barcode # | 698833085792 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 7.7000kg |
| Shipping Width | 0.285m |
| Shipping Height | 0.185m |
| Shipping Length | 0.476m |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





