Don't pay: $52.50
$42.00
SAVE $10.50 (20%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AF-WD-P)
Physical Characteristics
| VESA Mount Standard | 75 x 75 |
| 100 x 100 | |
| Product Color | Silver |
| Product Material | Plastic |
| Aluminium |
Product Information
| Device Supported | Monitor |
| Features | Tilt |
| Pan | |
| Maximum Load Capacity | 7.98 kg |
| Number of Displays Supported | 1 |
General Information
| Product Type | Wall Mount |
| Manufacturer Part Number | AF-WD-P |
| Manufacturer Website Address | http://www.atdec.com.au |
| Manufacturer | Atdec Pty Ltd |
| Product Name | Wall Mount |
| Brand Name | Atdec |
| SKU | AF-WD-P |
| Barcode # | 881493010956 |
| Brand | ATDEC |
| Shipping Weight | 0.4000kg |
| Shipping Width | 0.120m |
| Shipping Height | 0.120m |
| Shipping Length | 0.110m |
Manufacturer Warranty: 24 month
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
STARTECH ATFR-LAPTOP-RISER Rotating Laptop Stand, 360 Swivel, Ergonomic Desk Riser for Computer
$108.00 $111.00
New
Model
Model





