- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(98-130-224)
Miscellaneous
| Application/Usage | Desk |
| Pole |
Product Information
| Device Supported | LCD Display |
| Monitor | |
| Notebook | |
| Features | Cable Management |
| 75° Tilt | |
| 360° Rotation | |
| 360° Panning | |
| Maximum Load Capacity | 11.34 kg |
| Number of Displays Supported | 4 |
| Minimum Load Capacity | 3.18 kg |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 1.95 kg |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Product Color | Matte Black |
General Information
| Product Type | Mounting Arm |
| Manufacturer Part Number | 98-130-224 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | LX Arm, Extension and Collar Kit (matte black) |
| Brand Name | Ergotron |
| SKU | 98-130-224 |
| Barcode # | 698833087536 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 2.6000kg |
| Shipping Width | 0.185m |
| Shipping Height | 0.145m |
| Shipping Length | 0.450m |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





