- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AWM-A71-S)
Physical Characteristics
| Product Color | Silver |
| Product Material | Aluminium |
Product Information
| Device Supported | Curved Screen Display |
| Flat Panel Display | |
| Features | Quick Release Mechanism |
| Cable Management | |
| Adjustable Tilt | |
| Rotation Stop | |
| Recyclable | |
| Pan | |
| Maximum Load Capacity | 9.07 kg |
| Number of Displays Supported | 1 |
General Information
| Product Type | Mounting Arm |
| Manufacturer Part Number | AWM-A71-S |
| Manufacturer Website Address | http://www.atdec.com.au |
| Manufacturer | Atdec Pty Ltd |
| Product Name | 27.9in Monitor Arm - Silver |
| Brand Name | Atdec |
| SKU | AWM-A71-S |
| Barcode # | 881493012363 |
| Brand | ATDEC |
| Shipping Weight | 3.0000kg |
| Shipping Width | 0.280m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.070m |
Manufacturer Warranty: 24 month
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





