Don't pay: $183.00
$172.00
SAVE $11.00 (6%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Canon CART418 Magenta Toner - 2,900 pages
- Compatible With CANON MF8350CDN, MF8380CDW, MF8580CDW
(CART418M)
Miscellaneous
| Compatibility | Canon imageCLASS MF 8350Cdn Printer |
General Information
| Product Type | Toner Cartridge |
| Manufacturer Part Number | CART418M |
| Manufacturer Website Address | http://www.canon.com.au |
| Manufacturer | Canon, Inc |
| Product Model | CART418M |
| Product Name | CART418M Toner Cartridge |
| Brand Name | Canon |
| Product Condition | Original |
Technical Information
| Print Colour | Magenta |
| Print Technology | Laser |
| SKU | CART418M |
| Barcode # | 4960999655338 |
| Brand | CANON |
| Shipping Weight | 0.8800kg |
| Shipping Width | 0.380m |
| Shipping Height | 0.130m |
| Shipping Length | 0.110m |
| Shipping Cubic | 0.005434000m3 |
Manufacturer Warranty: 3 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





