Don't pay: $32.72
$31.00
SAVE $1.72 (5%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Canon CL511 Colour Ink Cart - 244 pages
- Compatible With CANON PIXMA IP2700, PIXMA MP240,
PIXMA MP250, PIXMA MP270, PIXMA MP280, PIXMA MP282,
PIXMA MP480, PIXMA MP490, PIXMA MP492, PIXMA MP495,
PIXMA MX320, PIXMA MX330, PIXMA MX340, PIXMA MX350,
PIXMA MX360, PIXMA MX410, PIXMA MX420, PIXMA MP230
(CL511)
Miscellaneous
| Compatibility |
Canon PIXMA Printers: |
General Information
| Product Type | Ink Cartridge |
| Manufacturer Part Number | CL511 |
| Manufacturer Website Address | http://www.canon.com.au |
| Packaged Quantity | 1 Pack |
| Manufacturer | Canon, Inc |
| Product Model | CL-511 |
| Product Name | CL511 Ink Cartridge |
| Product Series | CL |
| Brand Name | Canon |
| Product Condition | Original |
Technical Information
| Print Colour | Magenta |
| Cyan | |
| Yellow | |
| Print Technology | Inkjet |
| SKU | CL511 |
| Barcode # | 4960999617039 |
| Brand | CANON |
| Shipping Weight | 0.0700kg |
| Shipping Width | 0.083m |
| Shipping Height | 0.138m |
| Shipping Length | 0.053m |
| Shipping Cubic | 0.000607000m3 |
Manufacturer Warranty: 1 Year Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





