- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Canon CL646XL Colour Ink Cart - 400 pages
- Compatible With CANON PIXMA MG2560, PIXMA MG2460, PIXMA MX496
(CL646XL)
Miscellaneous
| Compatibility | Canon MG2560 Printer |
General Information
| Product Type | Ink Cartridge |
| Manufacturer Part Number | CL646XL |
| Manufacturer Website Address | http://www.canon.com.au |
| Manufacturer | Canon, Inc |
| Product Model | CL-646XL |
| Product Name | CL-646XL Ink Cartridge |
| Product Series | CL |
| Brand Name | Canon |
| Product Condition | Original |
Technical Information
| Features | ChromaLife100+ |
| Print Colour | Black |
| Print Technology | Inkjet |
| Typical Print Yield | 300 Pages |
| Yield Type | High |
| SKU | CL646XL |
| Barcode # | 4960999974552 |
| Brand | CANON |
| Shipping Weight | 0.0700kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.000500000m3 |
Manufacturer Warranty: 1 Year Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





