Don't pay: $27.01
$21.00
SAVE $6.01 (22%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(CLI42M)
Miscellaneous
| Compatibility | Canon PIXMA PRO-100 Professional Photo Printer |
General Information
| Product Type | Ink Cartridge |
| Manufacturer Part Number | CLI42M |
| Manufacturer Website Address | http://www.canon.com.au |
| Manufacturer | Canon, Inc |
| Product Model | CLI-42M |
| Product Name | Ink Cartridge Magenta CLI-42M |
| Product Series | CLI |
| Brand Name | Canon |
| Product Condition | Original |
Technical Information
| Ink Volume | 13 mL |
| Print Colour | Magenta |
| Print Technology | Inkjet |
| Typical Print Yield | 416 Photos |
| SKU | CLI42M |
| Barcode # | 4960999901763 |
| Brand | CANON |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.140m |
| Shipping Height | 0.030m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.000420000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





