Don't pay: $27.01
$20.00
SAVE $7.01 (26%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Canon CLI 521C Cyan Ink Cartridge
- For PIXMA IP3600, IP4600, MP540, MP620, MP630, MP980
(CLI521C)
Miscellaneous
| Compatibility |
Canon PIXMA Printers: |
General Information
| Product Type | Ink Cartridge |
| Manufacturer Part Number | CLI521C |
| Manufacturer Website Address | http://www.canon.com.au |
| Packaged Quantity | 1 Pack |
| Manufacturer | Canon, Inc |
| Product Model | CLI-521C |
| Product Name | CLI521C Ink Cartridge |
| Product Series | CLI |
| Brand Name | Canon |
| Product Condition | Original |
Technical Information
| Ink Volume | 9 mL |
| Print Colour | Cyan |
| Print Technology | Inkjet |
| Typical Print Yield | 505 Pages |
| SKU | CLI521C |
| Barcode # | 4960999577494 |
| Brand | CANON |
| Shipping Weight | 0.0750kg |
| Shipping Width | 0.090m |
| Shipping Height | 0.113m |
| Shipping Length | 0.023m |
| Shipping Cubic | 0.000234000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





