Don't pay: $35.00
$27.00
SAVE $8.00 (23%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
CLI8C CYAN INK CARTRIDGE FOR IP4200, 4300, 4500, 5200, 5300 MP500,530,600,610, 800, 810
Canon CLI8C CYAN Ink Cartridge
- For Pixma IP3300 , IP3500, IP4200 , IP4300 , IP5200 , IP5200R IP5300 , MP500 ,MP510, MP530 ,MP600, MP600R, MP800 , MP800R , MP810 , MP830 , IX4000 , IX5000 , IP6600d , IP6700d
(CLI8C)
Miscellaneous
| Compatibility |
Canon PIXMA Printers:
|
General Information
| Product Type | Ink Cartridge |
| Manufacturer Part Number | CLI8C |
| Manufacturer Website Address | http://www.canon.com.au |
| Manufacturer | Canon, Inc |
| Product Model | CLI-8C |
| Product Name | CLI 8C Cyan Ink Cartridge |
| Product Series | CLI |
| Brand Name | Canon |
| Product Condition | Original |
Technical Information
| Print Colour | Cyan |
| Print Technology | Inkjet |
| SKU | CLI8C |
| Barcode # | 4960999272672 |
| Brand | CANON |
| Shipping Weight | 0.0200kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.140m |
| Shipping Length | 0.040m |
| Shipping Cubic | 0.000560000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





