- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Canon CLI-8G Original Green Inkjet Cartridge
- For PIXMA Pro 9000
- Approx. 420 pages @ 5% coverage.
(CLI8G)
Miscellaneous
| Compatibility |
Canon PIXMA Printers: |
General Information
| Product Type | Ink Cartridge |
| Manufacturer Part Number | CLI8G |
| Manufacturer Website Address | http://www.canon.com.au |
| Manufacturer | Canon, Inc |
| Product Model | CLI-8G |
| Product Name | CLI 8G Green Ink Cartridge |
| Product Series | CLI |
| Brand Name | Canon |
| Product Condition | Original |
Technical Information
| Print Colour | Green |
| Print Technology | Inkjet |
| SKU | CLI8G |
| Barcode # | 4960999272993 |
| Brand | CANON |
| Shipping Weight | 0.0450kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.138m |
| Shipping Length | 0.030m |
| Shipping Cubic | 0.000414000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





