Don't pay: $35.00
$27.00
SAVE $8.00 (23%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Canon CLI8PM Photo Magenta Ink
- Pixma IP6600d , IP6700d
(CLI8PM)
Miscellaneous
| Compatibility |
Canon PIXMA Printers: |
| Recycled | No |
| Recycled Content | 0% |
General Information
| Product Type | Ink Cartridge |
| Manufacturer Part Number | CLI8PM |
| Manufacturer Website Address | http://www.canon.com.au |
| Manufacturer | Canon, Inc |
| Product Model | CLI-8PM |
| Product Name | CLI-8PM Photo Magenta Ink Cartridge |
| Product Series | CLI |
| Brand Name | Canon |
| Product Condition | Original |
Technical Information
| Ink Volume | 13 mL |
| Print Colour | Photo Magenta |
| Print Technology | Inkjet |
| SKU | CLI8PM |
| Barcode # | 4960999272931 |
| Brand | CANON |
| Shipping Weight | 0.0450kg |
| Shipping Width | 0.120m |
| Shipping Height | 0.040m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000384000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





