- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Canon BCI-16C Colour Ink Cartridge- Twin Pack
- For Canon DS700, iP90
(BCI16C)
Miscellaneous
| Compatibility |
Canon PIXMA Printers: Canon Selphy Printers: |
General Information
| Product Type | Ink Cartridge |
| Manufacturer Part Number | BCI16C |
| Manufacturer Website Address | http://www.canon.com.au |
| Packaged Quantity | 2 Pack |
| Manufacturer | Canon, Inc |
| Product Model | BCI-16CL |
| Product Name | BCI-16CL Colour Ink Cartridge |
| Product Series | BCI |
| Brand Name | Canon |
| Product Condition | Original |
Technical Information
| Print Colour | Colour |
| Print Technology | Inkjet |
| Typical Print Yield | 80 Pages |
| SKU | BCI16C |
| Barcode # | 4960999243641 |
| Brand | CANON |
| Shipping Weight | 0.0250kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.138m |
| Shipping Length | 0.030m |
| Shipping Cubic | 0.000414000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





