- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Canon BCI-3eC Cyan Ink Cartridge
- For Canon BJC-3000, BJC-6000 Series, S400, S450, S520, S600, S750, S450, S6300, i550, i560(B), i850, i865(B) i6100, i6500, MPC-100, image CLASS MP700, 730.
(BCI3EC)
Miscellaneous
| Compatibility | Canon Bubble Jet S6300 Printer |
General Information
| Product Type | Ink Cartridge |
| Manufacturer Part Number | BCI3EC |
| Manufacturer Website Address | http://www.canon.com.au |
| Manufacturer | Canon, Inc |
| Product Model | BCI-3EC |
| Product Name | BCI-3eC Ink Cartridge |
| Brand Name | Canon |
| Product Condition | Original |
Technical Information
| Print Colour | Cyan |
| Print Technology | Inkjet |
| SKU | BCI3EC |
| Barcode # | 4960999865225 |
| Brand | CANON |
| Shipping Weight | 0.0650kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.138m |
| Shipping Length | 0.030m |
| Shipping Cubic | 0.000414000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





