- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Canon BCI-6M Magenta Ink Cartridge
- For Canon BJC-8000, 8200 BJF850- F860- F870 Canon S800 Series, S900, S9000, i560(C,M,Y), i865(B,C,M,Y), i905D, i950, i965, i9100
(BCI6M)
Miscellaneous
| Compatibility |
Canon Bubble Jet Printers: Canon PIXMA Printers: Canon Printers: |
General Information
| Product Type | Ink Cartridge |
| Manufacturer Part Number | BCI6M |
| Manufacturer Website Address | http://www.canon.com.au |
| Manufacturer | Canon, Inc |
| Product Model | BCI-6M |
| Product Name | Magenta Ink Cartridge |
| Brand Name | Canon |
| Product Condition | Original |
Technical Information
| Print Colour | Magenta |
| Print Technology | Inkjet |
| Typical Print Yield | 280 Pages |
| SKU | BCI6M |
| Barcode # | 4960999864792 |
| Brand | CANON |
| Shipping Weight | 0.0250kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.138m |
| Shipping Length | 0.030m |
| Shipping Cubic | 0.000414000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





