- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Canon BCI6PC Photo Cyan Ink Cartridge
- For Canon i905D, i900, i950, i965, i990, i9100, i9950, S800, S820, S820D, S830D, S900, S9000, BJC-8200 Photo & PIXMA IP5000, IP6000D, IP8500
- Product Code : BCI-6PC
(BCI6PC)
Miscellaneous
| Compatibility |
Canon Bubble Jet Printers: Canon PIXMA Printers: Canon Printers: |
General Information
| Product Type | Ink Cartridge |
| Manufacturer Part Number | BCI6PC |
| Manufacturer Website Address | http://www.canon.com.au |
| Manufacturer | Canon, Inc |
| Product Model | BCI-6PC |
| Product Name | Photo Cyan Ink Tank |
| Brand Name | Canon |
| Product Condition | Original |
Technical Information
| Print Colour | Photo Cyan |
| Print Technology | Inkjet |
| SKU | BCI6PC |
| Barcode # | 4960999864730 |
| Brand | CANON |
| Shipping Weight | 0.0250kg |
| Shipping Width | 0.120m |
| Shipping Height | 0.160m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.001536000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





