- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Canon BCI6PM Photo Magenta Ink Cartridge
- For BJC 8200, S800, i950, i900D, i9100, i960, S820, S820D, S830D, S900, S9000, i9900, PIXMA iP5000, PIXMA MP750, PIXMA IP6000D, PIXMA IP8500
- Product Code BCI-6PM
(BCI6PM)
Miscellaneous
| Compatibility |
Canon Bubble Jet Printers: Canon PIXMA Printers: Canon Printers: |
Technical Information
| Print Colour | Photo Magenta |
| Print Technology | Inkjet |
General Information
| Product Type | Ink Cartridge |
| Manufacturer Part Number | BCI6PM |
| Manufacturer Website Address | http://www.canon.com.au |
| Manufacturer | Canon, Inc |
| Product Name | Photo Magenta Ink Tank |
| Brand Name | Canon |
| Product Condition | Original |
| SKU | BCI6PM |
| Barcode # | 4960999864709 |
| Brand | CANON |
| Shipping Weight | 0.0250kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.138m |
| Shipping Length | 0.030m |
| Shipping Cubic | 0.000414000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





