- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Canon BCI6R Red Ink Cartridge
- PIXMA iP3000, iP4000, iP8500, Bubble Jet i560, i865, i950, i965, S800 series and S900/S9000.
- Product Code BCI-6R
(BCI6R)
Miscellaneous
| Compatibility |
Canon Bubble Jet Printers: Canon PIXMA Printers: Canon Printers: |
General Information
| Product Type | Ink Cartridge |
| Manufacturer Part Number | BCI6R |
| Manufacturer Website Address | http://www.canon.com.au |
| Manufacturer | Canon, Inc |
| Product Model | BCI-6R |
| Product Name | BCI-6R Ink Cartridge |
| Product Series | BCI |
| Brand Name | Canon |
| Product Condition | Original |
Technical Information
| Ink Volume | 11 mL |
| Print Colour | Red |
| Print Technology | Inkjet |
| SKU | BCI6R |
| Barcode # | 4960999193304 |
| Brand | CANON |
| Shipping Weight | 0.0250kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.138m |
| Shipping Length | 0.030m |
| Shipping Cubic | 0.000414000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





