- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Crucial 8GB (1x 8GB) DDR4 3200MHz Memory - DDR4 PC4-25600 - CL=22 - Single Ranked - x16 based - Unbuffered - NON-ECC - DDR4-3200 - 1.2V - 512Meg x 64 - Speed: 3200 MT/S - Form Factor: UDIMM - CT8G4DFS832A - Limited Product Lifetime Warranty CT8G4DFS832A Crucial 8GB (1x8GB) DDR4 UDIMM 3200MHz CL22 DR x8 Single Stick Desktop PC Memory RAM Product Specifications Speed - DDR4-3200 Warranty - Manufacturer's Limited Lifetime ECC - NON-ECC CAS Latency - 22 DRAM Family - Crucial Density - 8GB Brand - Crucial Module Type - UDIMM Extended Timings - CL=22 Form Factor - UDIMM Technology - DDR4 Voltage - 1.2V PC Speed - PC4-25600 Kit Qty - 1 Specs - DDR4 PC4-25600 • CL=22 • Single Ranked • x8 based • Unbuffered • NON-ECC • DDR4-3200 • 1.2V • 1024Meg x 64 • DIMM Type - Unbuffered
(CT8G4DFS832A)
| Speed - DDR4-3200 |
| Warranty - Manufacturer's Limited Lifetime |
| ECC - NON-ECC |
| CAS Latency - 22 |
| DRAM Family - Crucial |
| Density - 8GB |
| Brand - Crucial |
| Module Type - UDIMM |
| Extended Timings - 22-22-22 |
| Form Factor - UDIMM |
| Technology - DDR4 |
| Voltage - 1.2V |
| PC Speed - PC4-25600 |
| Kit Qty - 1 |
| Specs - DDR4 PC4-25600 • CL=22 • Single Ranked • x8 based • Unbuffered • NON-ECC • DDR4-3200 • 1.2V • 1024Meg x 64 • |
| DIMM Type - Unbuffered |
| SKU | CT8G4DFS832A |
| Barcode # | 649528790088 |
| Brand | CRUCIAL |
| Shipping Weight | 0.0500kg |
| Shipping Width | 0.070m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000105000m3 |
Manufacturer Warranty: Limited Product Lifetime Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





