- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Datalogic Quickscan QBT2430 2D Handheld Scanner - Black - General Duty Area Imager with USB Kit (Includes Imager, Base Station and USB Cable) - Bluetooth 3.0 Wireless with up to 25m Range - USB Rechargeable - LED Based Aiming System - Green Spot Technolog
(QBT2430-BK-BTK1)
| Brand | Datalogic |
| Model | QuickScan I QBT2400 |
| Connectivity | Cordless |
| Color | Gray |
| Included Cables | USB |
| Scanner Type | Imager |
| Communication Type | Bluetooth, Batch |
| Application | Driver's License |
| Form Factor | Handheld |
| Scanner Capability | 2D, 1D |
| Connection | Bluetooth |
| Ruggedness | General Purpose |
| SKU | QBT2430-BK-BTK1 |
| Barcode # | 5712505174333 |
| Brand | DATALOGIC |
| Shipping Weight | 0.7400kg |
| Shipping Width | 0.190m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.222m |
| Shipping Cubic | 0.004218000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





