Don't pay: $877.00
$564.00
SAVE $313.00 (36%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
DS8108-HC USB KIT: DS8108-HC4000BVZWW SCANNER CBA-U21-S07ZBR SHIELDED USB CABLE IMPROVE PATIENT CARE Whether you choose the corded or cordless model, the DS8100-HC Series provides the tools nurses and other healthcare personnel need to perform everyday duties faster and more accurately and provide their patients with the best of care - from medication administration to blood verification and administration, specimen collection, admission, inventory management and more.
(DS8108-HCBU2104ZVW)
Interfaces/Ports
| Host Interface | USB |
Technical Information
| Barcode Symbology Supported |
1D: 2D:
|
| Connectivity Technology | Cable |
| Image Sensor Type | Imager |
| Scanning Capability | 1D |
| 2D |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 155.9 g |
| Form Factor | Handheld |
| Height | 167.6 mm |
| Width | 66 mm |
| Depth | 106.7 mm |
| Product Color | Healthcare White |
General Information
| Product Type | Barcode Scanner |
| Manufacturer Part Number | DS8108-HCBU2104ZVW |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Model | DS8108-HC |
| Product Name | DS8108-HC Handheld Barcode Scanner |
| Product Series | DS8100-HC |
| Brand Name | Zebra |
| SKU | DS8108-HCBU2104ZVW |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 0.3400kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





