Don't pay: $320.00
$280.00
SAVE $40.00 (12%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Unstoppable Performance for 1D barcode capture
As a member of the Zebra 3600 Ultra-Rugged Series of scanners, the practically indestructible 1D LI3608 corded and LI3678 cordless scanners are ready for the world's toughest environments - the warehouse and manufacturing floor. Loaded with features that deliver truly unstoppable performance, the LI3608 and LI3678 redefine scanner reliability and management simplicity.
The result? The dependable, fast and accurate scanning you need to take the quality of your products and your customer service to the next level.
(LI3608-SR3U4600VZW)
Interfaces/Ports
| Host Interface | USB |
Miscellaneous
| Additional Information |
USB Cable separate |
| Environmentally Friendly | Yes |
General Information
| Product Type | Barcode Scanner |
| Manufacturer Part Number | LI3608-SR3U4600VZW |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Model | LI3608-SR |
| Product Name | LI3608-SR Handheld Barcode Scanner |
| Product Series | 3600 |
| Brand Name | Zebra |
Technical Information
| Barcode Symbology Supported |
|
| Connectivity Technology | Cable |
| Scanner Range | Standard Range |
| Image Sensor Type | Imager |
| Scanning Capability | 1D |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 286.3 g |
| Form Factor | Handheld |
| Height | 185.4 mm |
| Width | 76.2 mm |
| Depth | 132.1 mm |
| Product Color | Industrial Green |
| SKU | LI3608-SR3U4600VZW |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





