- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(DS2278-SR6UMC00AZW)
Interfaces/Ports
| Host Interface | USB |
Network & Communication
| Bluetooth | Yes |
Technical Information
| Barcode Symbology Supported |
1D: 2D: |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Image Sensor Type | Imager |
| Scanning Capability | 2D |
| 1D |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 212.6 g |
| Form Factor | Handheld |
| Height | 175.3 mm |
| Width | 66 mm |
| Depth | 99.1 mm |
| Product Color | Nova White |
General Information
| Product Type | Barcode Scanner |
| Manufacturer Part Number | DS2278-SR6UMC00AZW |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Model | DS2278 |
| Product Name | DS2278 Handheld Barcode Scanner |
| Product Series | DS2200 |
| Brand Name | Zebra |
| SKU | DS2278-SR6UMC00AZW |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 0.3700kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





